کپی نشدن اطلاعات هارد

آموزش تعميرات هارد
در اين مقاله مي پردازيم به يکي ديگر از مشکلات مربوط به نگهداري و ريکاوري اطلاعات . عمده دلايل کپي نشدن اطلاعات هارد موارد زيز مي باشد که افتخار شرح آن را دارم.
?- کپي نشدن اطلاعات هارد بدليل وجود بدسکتور
در خيلي از مواقع اطلاعات پس از مدت زمان غير معمولي به شما نمايش داده مي شود که اين کندي سرعت مي تواند به ما اعلام کند که هارد شما بدسکتور دارد . اما در خيلي از مواقع بدسکتور در قسمت هاي اصلي فايل سيستم يعني ( MFT (Master folder table پديدار مي شود که در نتيجه آن شما به تمام اطلاعات دسترسي ندارين مثلا اگر شما ? فولدر به نام هاي A , B , C , D , E دارين ، شما فقط فولدر هاي A , B , C را مشاهده مي کنيد و دسترسي به فولدرهاي D , E ندارين که اين نشان دهنده وجود بدسکتور در MFT است.
?- کپي نشدن اطلاعات هارد بدليل خرابي هد
يکي ديگز از دلايل بوجود آمدن اين مشکل اين است که يکي از هد هاي شما خراب است يا در بعضي از مواقع ضعيف است که مانع  دسترسي شما به کل اطلاعات يا جابجايي اطلاعات مي شود. بنابراين هر زمان که شما سعي بر کپي اطلاعات کنيد سيستم يا لپ تاپ شما هنگ خواهد کرد و شما نميتوانيد اين کار را انجام دهيد . هرچند لازم به ذکر است که هر بار سعي شما مي تواند آسيب جدي به اطلاعات و هارد شما وارد کند نکته ديگر اين است که اگر يک يا چند هد هارد ديسک شما مشکل داشته باشد يا حتي ضعف داشته باشد ما مجبور هستيم که با تنظيمات خاصي ريکاوري اطلاعات هارد شما را به پايان برسانيم اما اگر خرابي هد يا هارد ديسک بيشتر از اين باشد امکان بازيابي همه اطلاعات نباشد ناچار به جراحي هارد ديسک هستيم که با انجام جراحي بازيابي اطلاعات هارد شما انجام مي شود.
?- کپي نشدن اطلاعات اهرد بدليل خرابي فريم ور هارد ديسک
خرابي فريم ور هم باعث کندي سرعت هارد و همچنين کپي نشدن اطلاعات هارد مي شود. براي مثال اگر فريم ور هارد ديسک شما خراب شده باشد شما قادر نخواهيد بود اطلاعات را کپي کنيد و در بهترين حالت فقط شما فايل ها را مي بينيد که نه اجرا مي شوند و نه کپي مي شوند .