نقد و بررسی چاپگر جدید انرویدی چندکاره ی اندروید

به ‌نظر مي‌رسد سامسونگ در نظر دارد تا دنيايي از محصولات اندرويدي را با برند خود روانه‌ي بازار کند. حال نوبت به چاپگرهاي توليدي اين کمپاني رسيده تا از سيستم‌عامل گوگل ميزباني نمايند. سامسونگ در جريان برگزاري نمايشگاه IFA 2014، از چاپگر‌هاي چندکاره‌ي اندرويدي خود با صفحه‌ي نمايش لمسي پرده برداشت.
سامسونگ اعلام کرده که چاپگر‌هاي چندکاره‌ي Smart MultiXpress را براي استفاده در انواع محيط‌هاي کاري توليد کرده تا کاربران بتوانند اين پرينتر را بصورت مستقل مورد استفاده قرار دهند، از اين‌رو کره‌اي‌ها سيستم‌عامل اندرويد را در اين پرينتر مورد استفاده قرار داده‌اند تا با به‌خدمت گرفتن قابليت‌هاي آن امکان استفاده از امکانات متعدد در کنار رابط‌کاربري دوستانه‌تر در اختيار کاربران قرار گيرد. اندرويد مورد استفاده در اين چاپگر‌ها Smart UX Center نام دارد و استفاده از آن تجربه‌کاربري مشابهي را چون ابزار‌هاي سري گلکسي سامسونگ در اختيار کاربران قرار مي‌دهد. اين چاپگر را مي‌توان بدون نياز به رايانه مورد استفاده قرار داد که با توجه به امکانات و مشخصات آن، چندان هم دور از ذهن و تعجب‌آور نيست. از روي تصاوير منتشر شده مي‌توان به اين نتيجه رسيد که سامسونگ اين محصول را براي استفاده در مراکز اداري با کاربري‌هاي تجاري توسعه داده است.
آموزش تعمير ماشينهاي اداري
صفحه‌ي نمايش لمسي مورد استفاده در اين پرينتر در واقع يک تبلت ??.? اينچي اندرويد است که به اين چاپگر متصل شده. استفاده از اين صفحه‌ي نمايش لمسي بدين معنا است که کار با پرينتر بسيار راحت‌تر از پرينترهاي سنتي است و مي‌توان با بهره‌گيري از امکان مورد نظر با گشت و گذار در اينترنت، ايميل‌ها، نقشه‌ها و ساير سرويس‌هاي اينرنتي با تصاوير و متون موجود، سند مورد نظر خود را براي پرينت آماده کرد. همچنين به‌‌واسطه‌‌ي وجود صفحه‌ي نمايش لمسي مي‌توان پيش از پرينت يک سند، آن را مشاهده کرده و سپس در صورت تاييد آن را براي پرينت فرستاد. اين پرينتر از پروتکل Cloud Print سامسونگ نيز پشتيباني مي‌نمايد.
سامسونگ با معرفي اين پرينتر اعلام کرد که به‌روش جديدي از توليد راهکارهاي مخصوص پرينترهاي دست يافته که نقش اصلي را در متد جديد صاحبان تجارت و کاربردهاي دستگاه‌هاي چاپ در محيط‌هاي کاري برعهده دارند، چراکه اين روزها در کاربران تجاري استفاده از پي‌سي‌ها و لپ‌تاپ‌ها را کنار گذاشته و براي پيشبرد کارهاي روزانه‌ي خود اعم از شخصي يا کاري به تلفن‌هاي‌هوشمند يا تبلت‌ها خود رجوع مي‌کنند که از اين‌رو استفاده از چاپگر جديد سامسونگ با نام Smart MultiXpress مي‌تواند رويکرد جديد، خلاقانه، بهينه و کاربردي براي دنياي تجارتي باشد که مملو از ابزار‌هاي موبايل و سرويس‌هاي ابري است.
پرينترهاي سري Smart MultiXpress در ?? مدل روانه‌ي بازار خواهند شد. اولين سري از اين چاپگرها چندکاره، X4300 است که قادر است در هر دقيقه ?? تا ?? برگ A4 را پرينت کند. همچنين در مورد اسکن نيز اين مدل توانايي اسکن ??? برگ دورو را در هر دقيقه دارد که دليل آن استفاده از فناوري اسکن دوطرفه‌ي ADF است. اين مدل شامل ? محصول است که X4300LX توانايي پرينت کردن ????? برگ کاغذ در ماه را دارد و رفيت تونر آن ????? هزار برگ براي پرينت‌هاي سياه و سفيد و ظرفيت درام آن نيز ???،??? برگ است.
سري ديگر از اسمارت مولتي‌اکسپرس، K4359 است که با استفاده از آن مي‌توان در دقيقه ?? برگ A3 را پرينت گرفت. همچنين اين پرينتر مي‌تواند ??? برگ را در دقيقه بصورت دوطرفه اسکن کند. ظرفيت درام اين سري براي مدل K4359LX بهبود يافته و با استفاده از آن مي‌توان تا ???،??? برگ را پرينت گرفت.
سري M5370 گروهي از پرينترهاي تک‌رنگ ديگري است که شامل M4370LX و M5370LX است که قادرند به ترتيب در هر دقيقه ?? و ?? برگ A4 را پرينت کنند. ظرفيت درام اين پرينترها تا ???،??? است.
سري ديگري از پرينترهاي تک‌رنگ A4، سري M4580 است که از دو نسخه‌ي M4580FX و M4583FX تشکيل شده و با استفاده از آن‌ها مي‌توان در هر دقيقه ?? برگ را پرينت کرد. با اين پرينتر مي‌توان بصورت ماهيانه ???،??? برگ کاغذ پرينت گرفت که ظرفيت درام آن‌ها نيز ???،??? برگ است.
سامسونگ اطلاعاتي را از مشخصات فني تبلت مورد استفاده در اين چاپگرها ارائه نکرده است. به‌نظر شما پس از ورود اندرويد به طيف وسيعي از محصولات الکتورنيک، کدام‌يک از ابزار‌هاي الکترونيکي ظرفيت و قابليت استفاده از اين سيستم‌عامل را دارند؟