صفحه‌نمایش و عمر باتری

آموزش تعميرات لپ تاپ
ايجاد تعادل در مصرف انرژي‌ صفحه نمايش مي‌تواند براي شما بالاترين ميزان طول عمر باتري را به ارمغان بياورد. اين موضوع را بدانيد که علاوه بر اين مسائل تمام نرم افزارهايي که به صورت خودکار در زمان روشن شدن رايانه شما اجرا مي‌شوند و در نوار ابزار پايين دسکتاپ قرار مي‌گيرند، به سرعت شارژ باتري شما را مصرف خواهند کرد. با جلوگيري از اجراي آن‌ها مي‌توانيد تا حد زيادي باعث بهينه شدن مصرف باتري لپ تاپ خود شده و به طول عمر آن اضافه کنيد.
از شارژ مداوم پرهيز کنيد
بسياري از کاربران با شارژ مداوم به باتري ضربه مي‌زنند و برخي ديگر با مصرف تا حد آخر شارژ به نوع ديگري باعث کاهش طول عمر باتري خواهند شد.يک نکته بسيار مهمي که بايد در هنگام خريد لپ تاپ به آن توجه داشته باشيد اين است که بعد از خريد بهتر است که از لپ‌تاپ خود استفاده کنيد تا شارژ آن به صورت کامل به اتمام برسد، بعد از اين که خاموش شد، رايانه خود را به مدت ?? ساعت به شارژ بگذاريد و در حين اين مدت از آن استفاده نکنيد.يادتان باشيد که اگر باتري لپ‌تاپ شما مدام در حال شارژ باشد از طول عمر باتري لپ‌‌تاپ به سرعت کاسته خواهد شد.
ارتباط هاردديسک با باتري
هر چه هاردديسک شما کارش را به صورت سريع‌تري انجام دهد، تقاضاي کم‌تري براي باتري ارسال خواهد شد.به ايـن ترتيب اگر يک هاردديسک مرتب داشته باشيد، کارايـي باتري لپ‌تاپتان تا بيشترين حد ممکن افزايش پيـدا خواهد کرد. براي اين منظور بهتر است که هر چنـد وقت يک بار عمليات ديفراگ را انجام دهيد و حتمـا در حين انجام آن لپ‌تاپ خود را به برق وصل کنيد.اگر مصرف برق هاردديسک کمتر شود، باتري شما مدت زمان بيشتري شارژ نگه خواهد داشت.
 تميز نگه داشتن باتري و لپتاپ
تميز نگه داشتن لپ‌تاپ و باتري يکي از مسائل مهمي است که مي‌تواند در اين زمينه به شما کمک کند. اگر اتصالات باتري را تميز نگه داريد و هر چند وقت يک بار با کمک يک پارچه و کمي الکل اين اتصالات را تميز کنيد، اين کار باعث خواهد شد که عمليات مبادله انرژي در ميان باتري و لپ‌تاپ به نحو آسان‌تري صورت پذيرد.اگر فکر مي‌کنيد که با استفاده نکردن از باتري مي‌توانيد آن را سالم نگه داريد، بايد بدانيد که سخت در اشتباه هستيد. باتري شارژ شده را تا مدت طولاني بدون استفاده نگذاريد و بدانيد که هر باتري بايد تا حداکثر دو هفته بعد از شارژ مورد استفاده مجدد قرار گيرد. با رعايت اين نکات مي‌توانيد اميد داشته باشيد که از باتري لپ‌تاپتان به همان اندازه که براي آن پول خرج کرده‌ايد مي‌توانيد استفاده کنيد.