توضیحاتی درباره چاپ سه بعدی

شايد تا کنون با بحث چاپ سه بعدي آشنايي داشته باشيد و بدانيد که امروزه صنعت چاپ سه بعدي مي تواند در بسياري از حرفه ها مانند ساخت ابزار و قطعات و … کمک کننده باشد و بسياري از عمليات هاي پيچيده اي را که مهندسان براي ساخت يک قطعه و … صرف مي کنند به ساده ترين حالت توليد کند و با استفاده از اين چاپگر هاي سه بعدي و موارد اوليه اي که در آن به کار مي رود به ساخت سازه هايي بپردازند.
بسياري از حرفه هاي ديگر هم از اين نوع تکنولوژي نوين استفاده مي کنند و حتي در همين اواخر هم توسط چاپگر هاي سه بعدي به توليد و ساخت تفنگ هايي هم پرداخته اند.البته مصارف ديگري چون ساخت قطعات پلاستيکي هم نوعي ديگر از روش هاي استفاده از اين چاپگر هاي سه بعدي است.
آموزش تعمير ماشينهاي اداري
اما بايد گفت که استفاده از اين نوع پرينترهاي سه بعدي هنوز به صورت کاملا فراگير استفاده نمي شود و شما هنوز نمي توانيد در بازار پرينترهايي مانند HP و… را در کنار پرينترهاي سه بعدي به صورت يکجا مشاهده کنيد و البته که براي عموم مردم خريد اين نوع پرينتر ها ميسر نيست زيرا هنوز هم نسبت به ديگر چاپگرهاي مرسوم بسيار گرانتر مي باشد.
اگر بخواهيم تخميني براي قيمت هاي اين نوع چاپگر ها داشته باشيم مي توان حدود ???? پوند برايش تعيين کرد و البته اين در جاييست که براي خريد يک تلويزيون بايد در همين حدود پول داد. وقتي شما به راحتي هزينه خريد يک لپ تاپ اپل و يا تلويزيون را در اختيار داريد پس خيلي هم جاي تعجبي براي اينکه بتوانيد چنين چاپگرهايي را خريداري کنيد وجود ندارد.
اما بد نيست که ويژگي يک چاپگر را مورد بررسي قرار دهيم و تعدادي از ويژگي هاي آن را بگوييم .
چاپگري که قصد توصيف آن را داريم RapidBot نام دارد اني نوع چاپگر سهبعدي در شبکه هاي آنلاين به فروش مي رسد و از جمله ويژگي هاي بارز آن مي توان به نوار kapton که يک فيلم با درجه حرارت بالا و انعطاف پذير باقي مي ماند و براي استفاده از قطعات پلاستيکي از بيوپلاستيک تجديد پذير استفاده مي شود و خوب البته براي اينکه با مشکلي در روند توليد روبرو نشود از اين نوع مواد استفاده شده است.اين چاپگ به خوبي با سيستم عامل هاي ويندوز ? و ويستا همخواني دارد و قادر است تا ??mm بر ثانيه به چاپ بپردازد.
اين کيت تقريبا ارزان محسوب مي شود و با توجه به ماليات بر ارزش افزوده حدود ??? پوند هزينه دارد. اگر بخواهيم کوتاه و مختصر بيان کنيم بايد گفت اين نوع از پرينتر هاي سه بعدي از کيفيت و دقت خوبي برخوردار است و در چند ماه پيش اين دستگاه به صورت قابل توجهي شروع به بالا بردن کيفيت قطعات خود نمود و براي اينکه به صورت واضح آن را قضاوت کنيد کافي است که خودتان آن را امتحان کنيد.
Cube: اين دستگاه يکي ديگر از پرينترهاي سه بعدي است که در ابعاد ??*??*?? اينچي است . با خريد اين پرينتر سه بعدي مي توانيد نرم افزار مورد نظر آن را نصب کرده و سپس به استفاده کردن از آن بپردازيد البته که براي پردازش آن بايد قدم هاي بيشتري را برداشت. توليد کننده اني دستگاه پرکاربرد توانست با توليد محصول خود ثابت کند تا مي تواند نظر کاربران را در امر پرينترهاي سه بعدي به خود جلب کند و به عنوان مثال مي تواند چاپ را در هر دو مدل PLA و ABS انجام دهد که البته از نظر رنگ حدود ?? ميليون رنگ متفاوت وجود دارد که مي توان انتخاب کرد.
يکي ديگر از ويژگي هاي مهمي که براي اين چاپگر در نظر گرفته شده است بي سيم بودن و کنترل از طريق را دور آن است که البته شما مي توانيد به وسيله شبکه wi-fi خود به پرينتر خود البته در محدوده آن متصل شده و به کنترل آن بپردازيد.همچنين مي توانيد براي اينکه از cube استفاده کنيد نرم افزار cubespecific را از اينترنت و يا ديسک نوري بر روي سيستم عامل ويندوز و يا مک خود نصب کنيد و به راحتي شروع به کار کردن با آن کنيد . اما شايد نرم افزاري که براي آن به کار برده مي شود خيلي از نظر حرفه اي بودن رضايت بخش نباشد ولي خوب براي استفاده چاپ هاي خانگي و استفاده کودکان و بزرگسالان در سطح هاي معمولي قابل قبول مي باشد.به طور کلي استفاده و به کار بردن cube براي مصارف مختلف خوب مي باشد و دليل اينکه طرفدارانش زياد است استفاده آسان از آن و همچنين خوش ساخت بودنش مي باشد.