چگونه بدون نیاز به رایانه فرایند چاپ را انجام دهیم

اگر بخواهيم تصوير، فايل متني يا يک صفحه از وب را که در تلفن همراه ذخيره شده ، چاپ کنيم بايد تلفن همراه را به کمک کابل يو.اس.بي به آن متصل کنيم و در نهايت با انتقال فايل هاي موردنظر به رايانه، عمليات چاپ را انجام دهيم. استفاده از چاپگرهاي مجهز به بلوتوث يا وايرلس مي توان  بدون نياز به رايانه، محتواي موردنظر را روي چاپگر ارسال و چاپ کرد .
سرويس هاي آنلايني همچون چاپ ابري گوگل (Google Cloud Print) از روش هاي ديگريست که کاربران مي توانند از آن استفاده کنند . در اين حالت روشن بودن رايانه و اتصال به اينترنت بسيار حائز اهميت است .
اگر تلفن همراه يا تبلت شما به سيستم عامل اندرويد مجهز باشد و از قابليت OTG پشتيباني کند استفاده از کابل OTG و برقراري ارتباط مستقيم با چاپگر، ساده ترين روشي است که مي توان براي چاپ محتوا از تلفن همراه و تبلت، آن را به کار برد
براي اتصال مستقيم چاپگر و دستگاه اندرويدي، به چه مواردي نياز داريد
چاپگر بدون توجه به نوع آن
دستگاه مجهز به سيستم عامل اندرويد با قابليت پشتيباني از فناوري OTG
کابل رابط OTG
کابل يو. اس. بي براي اتصال به چاپگر
اگر چاپگر جديد باشد ممکن است به محض اتصال کابل OTG به دستگاه اندرويدي و متصل کردن کابل اتصال چاپگر به درگاه يو .اس .بي اين کابل، چاپگر به طور خودکار توسط سيستم عامل اندرويد شناسايي شود . روي گزينه پرينت فشار دهيد و از فهرست چاپگرهاي موجود چاپگر خود را انتخاب کنيد، و عمليات چاپ را انجام دهيد .
اما اگر چاپگر قديمي باشد يا به دلايل ديگري سيستم عامل اندرويد آن را شناسايي نکند ابتدا بايد عمليات شناسايي را انجام داد .
در اين مرحله بسياري از کاربران تصور مي کنند هيچ چاپگري فايل درايور سيستم عامل اندرويد را در اختيار کاربران قرار نمي دهد و همين تصور موجب مي شود اتصال چاپگر به دستگاه اندرويدي را فراموش کنند .
نرم افزار قدرتمند PrinterShare يکي از محبوب ترين برنامه ها براي چاپ محتوا از دستگاه هاي اندرويدي روي چاپگرهاي معمولي است و اين مشکل را حل مي کند .به کارگيري اين نرم افزار در سيستم هاي عامل آي.او.اس، ويندوز و مک نيز امکان پذير است .
نرم افزار PrinterShare به عنوان يک چاپگر مجازي به سيستم عامل اضافه مي شود و شما آن را در فهرست چاپگرهاي سيستم عامل مشاهده خواهيد کرد اما هنوز قادر به چاپ نيستيد، چرا که فعلا اتصال با هيچ چاپگري برقرار نشده است
آموزش تعمير ماشينهاي اداري
در ادامه کابل OTG را به دستگاه اندرويدي متصل کرده، کابل يو .اس .بي اتصال چاپگر به رايانه را نيز جدا کرده و يک سر آن را به چاپگر و سر ديگر را به کابل OTG متصل کنيد.
نرم افزار PrinterShare را اجرا کرده و روي Select Printer کليک کنيد .
روي گزينه Nearby ? USB يا Direct USB کليک کرده و منتظر بمانيد چاپگر شما به وسيله نرم افزار شناسايي شود
پس از شناسايي ، روي نام آن کليک کنيد تا درايورهاي موردنياز به وسيله نرم افزار دانلود شده و چاپگر به دستگاه شما اضافه شود
حالا مي توانيد عمليات چاپ را انجام دهيد . از هرجايي و هر برنامه اي مي توانيد با دسترسي به منو و انتخاب گزينه چاپ، چاپگر PrinterShare را انتخاب کرده سپس با انتخاب هريک از چاپگرهاي اضافه شده به اين نرم افزار، عمليات چاپ را انجام دهيد.
تعداد نسخه هاي چاپي، صفحات موردنظر براي چاپ، اندازه کاغذ، چاپ دو طرفه، افقي يا عمودي بودن صفحه و ديگر تنظيمات رايج پيش از عمليات چاپ نيز با اين نرم افزار کنترل مي شود