انواع اسکنر

آموزش تعمیرات ماشینهای اداری
اسکنر های خانگی
فراگیر ترین و عمومی ترین نوع اسکنر ها از نوع خانگی می باشند. کاربرد های عمومی داشته و برای اسکن مدارک ، اسناد و تصاویر مورد استفاده قرار می گیرند، تعمیرات اسکنر خانگی باتوجه به گستردگی انواع آن ها نیز دارای متد های متنوعی می باشد که کارآموزان با گذراندن دوره های آموزش تعمیرات اسکنر با تمامی آن ها آشنا شده و قادر به انجام تعمیرات اسکنر خواهند بود. اندازه ی استاندارد اسکنر های خانگی و اداری A4 بوده و می توان گفت ارزان ترین نوع اسکنر ها نیز از این نوع می باشند.
اسکنر اسناد
اسکنر اسناد به صورت اختصاصی برای اسکن اسناد و مدارک در ابعاد و اندازه های بزرگتر از اسکنر خانگی طراحی شده اند، اسکنر اسناد دارای دقت بالاتری بوده و معمولا از فناوری اسکن ADF استفاده می کنند. تعمیرات اسکنر اسناد نیازمند دقت بالایی بوده و برخی از ابزار مورد استفاده در این نوع اسکنر ها به صورت اختصاصی طراحی و ساخته می شوند.
اسکنر های لیتوگرافی
اسکنر های لیتوگرافی برای اسکن مدیا ، فیلم و اسلاید طراحی و ساخته شده اند، دارای فناوری ساخت نسبتا بالاتری بوده ، هزینه تعمیرات اسکنر های لیتوگرافی نیز گرانتر از سایر انواع می باشد. به دلیل استفاده های اختصاصی از این اسکنر ها ، دارای قیمت بالاتری هستند، سرعت اسکن توسط اسکنر های لیپوگرافی نسبتا پایین بوده ولی دقت بسیار بالاتری نسبت به سایر انواع دارند.